Naše družiny

Holky 1. stupeň ZŠ, světlušky
Setkávají se každý pátek od 15:30 do 17:00.

Družina Sovičky patří do 23. oddílu Amazonky.
Vedoucí: Marky a holky z Kaček

Co děláme v družině:

Každou schůzku prozkoumáváme přírodu a všechna dobrodružství, která nám svět nabízí. Se vším se bezpečně seznamujeme a děláme naše první skautské krůčky.

Většinu schůzek trávíme venku tvořivou i pohybovou činností. Mimo schůzky také jezdíme na jednodenní výpravy.

Lištičky

Holky – 1. a 2. stupeň ZŠ, mladší skautky
Setkávají se každý pátek od 17:00 do 18:30.

Družina Lištičky patří do 23. oddílu Amazonky.
Vedoucí: Betty a holky z Kaček

Co děláme v družině:

Hlavní náplní našich schůzek je poznávání světa a lidí kolem nás. Učíme se skautským principům, rády tvoříme, ale hlavně zažíváme zábavu v kolektivu.

Jednou za čas spolu podnikáme jednodenní i vícedenní výpravy za přírodou či jiným zajímavým cílem.

Želvičky

Holky – 2. stupeň ZŠ, , starší skautky
Setkávají se každý pátek od 18:30 do 19:30.

Družina Želvičky patří do 23. oddílu Amazonky.
Vedoucí: Kamča a holky z Kaček

Co děláme v družině:

Na schůzkách se zaměřujeme na seberozvoj i život ve společnosti, ale nezapomínáme ani na získávání nových vědomostí a dovedností.

Společně jezdíme na výpravy, které jsou zaměřeny na zábavu, dovednosti a pobyt v přírodě.

Tamaríni

Kluci – od 6let, vlčata
Setkávají se každé úterý od 16:30 do 18:00.

Družina Tamaríni patří do 24. oddílu Zvířata.
Vedoucí: Šimon a Moravec

Co děláme v družině:

Jsme družinka kluků, kteří se učí zábavnou formou, co znamená být skautem. Každý týden na schůzkách hrajeme zábavné hry a získáváme nové dovednosti i znalosti.

Každé léto jezdíme společně s celým střediskem na tábor. Přes rok na jednodenní i přespávací výpravy.

Kosmani

Kluci od 9let, skauti
Setkávají se každé úterý od 16:00 do 17:30.

Družina Kosmani patří do 24. oddílu Zvířata.
Vedoucí: Rupert, Tom a Ondra

Co děláme v družině:

Na našich schůzkách se zaměřujeme na dovednosti do přírody. Zároveň se rádi pobavíme a zkoušíme netradiční aktivity, které jsou pro nás výzva.

Mezi naše aktivity mimo schůzky patří výpravy jednodenní i vícedenní, pod širák i do chaty, zábavné i vzdělávací.

Lemuři

Kluci – od 12let, skauti
Setkávají se každý pátek od 17:00 do 19:00.

Družina Lemuři patří do 24. oddílu Zvířata.
Vedoucí: Lucius

Co děláme v družině:

Jezdíme na výpravy do lesů, kde objevujeme krásy neznámých míst. Čas schůzek věnujeme plnění skautské stezky, která nás vede správným směrem.

Podnikáme akce všeho druhu!